Office 365 Advanced Threat Protection (ATP) Part-1

Günümüzde hacker’lar birçok KOBİ’nin şifrelerini kırarak özel bilgilerini ele geçiriyor ve ardından bazı maddi taleplerde bulunuyorlar. Microsoft, Office 365 Advanced Threat Protection (ATP) ürünü ile güvenliği bir kat daha arttırıyor. Office 365 ATP, gelişmiş saldırılara karşı gerçek zamanlı koruma sağlayan bir güvenlik çözümüdür. Aynı zamanda veri merkezlerindeki koruma özelliklerine bir katman daha sağlayarak ileti ortamlarınızın yönetimini basitleştirmenize yardımcı oluyor. Exchange Online Protection, içerikleri kötü amaçlı yazılım içeren bağlantılara karşı tarayarak koruma sağlar. Güvenli Bağlantılar bu korumanın kapsamını genişleterek, kullanıcılar bir bağlantıya tıkladığında ortamınızı korur. İçerik taranırken, URL’ler Office 365 üzerinden geçecek şekilde yeniden yazılır. URL’ler, kullanıcı bunlara tıkladığı anda, gerçek zamanlı olarak incelenir. Bağlantı güvenli değilse, kullanıcı siteyi ziyaret etmemesi için uyarılır veya sitenin engellendiği konusunda bilgilendirilir. Raporlama imkânı da sunulur. Böylece yöneticiler bir bağlantıya hangi kullanıcıların, ne zaman tıkladığını izleyebilir.

Office 365 Advanced Threat Protection (ATP) neler içerir

  • Gelişmiş tehditlere karşı posta kutularınızı güvenlik altına alma
  • Güvenli olmayan eklere karşı koruma
  • Kullanıcılar kötü amaçlı bağlantılara tıkladığında ortamınızı koruma
  • Zengin raporlar alma ve iletilerdeki bağlantıları izleme

Güvenli olmayan eklere karşı koruma sağlayan ve korumayı kötü amaçlı bağlantıları da içerecek şekilde genişleterek, Exchange Online Protection’ın güvenlik özelliklerini tamamlar ve daha iyi bir koruma sağlar. Güvenli Eklerle, imzalarınız biliniyor olsa bile kötü amaçlı eklerin ileti ortamınızı etkilemesini önleyebilirsiniz. Tüm şüpheli içerik, makine öğrenme tekniklerini kullanan ve içeriği etkinlik açısından değerlendiren; gerçek zamanlı, davranışsal bir kötü amaçlı yazılım çözümlemesinden geçirilir. Güvenli olmayan ekler, alıcıya gönderilmeden önce detonasyon odasında korumalı alana yerleştirilir. Bunun avantajı, kötü amaçlı yazılım içermeyen ve daha temiz bir posta kutusu elde etmektir.

Kuruluşunuzda hedef alınan kişi ve karşılaştığınız saldırıların kategorisi hakkında kritik bilgiler elde edebilirsiniz. Raporlama ve ileti izleme özellikleri, bilinmeyen virüsler veya kötü amaçlı yazılımlar nedeniyle engellenmiş olan iletileri incelemenize olanak tanır. URL izleme özelliği ise iletilerde tıklanmış olan kötü amaçlı bağlantıları tek tek izlemenizi sağlar.

Exchange Online Advanced Threat Protection’nın faydaları nelerdir?

  • Bilinmeyen kötü amaçlı yazılım ve virüslere karşı Güvenli Ekler özelliğini kullanarak dayanıklı koruma sağlama
  • Güvenli Linkler özelliğini kullanarak kullanıcıları zararlı linklerden koruyan, kötü amaçlı sayfalara karşı gerçek zamanlı, tam koruma.
  • Yöneticileri organizasyonlarındaki olası tehlikelere karşı uyaran zengin bildirim ve URL takip özellikleri
  • Herhangi bir tehlike anında veya sonrasında mesajlarınıza erişme imkânı

Not: ATP özelliği Office E5 paketi ile beraber gelmektedir. Bunun yanı sıra diğer tüm Exchange Online paketlerini kullanan firmalar add-on olarakta ATP özelliğini kullanabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir