Microsoft Teams ile Ekip ve Kanallarla iş birliği nasıl yapılır (Tips and Tricks)

Ekipler, bir ekibi kuruluşunuzun içinde ve dışında olan kişilerle hızlı bir şekilde bir araya getirmenize, hızlı ve kapsayıcı konuşmalar yapmak, belgeleri güvenli bir şekilde paylaşmak, yazışma yapmak ve projeler üzerinde yineleme yapmak için başkalarıyla sohbet etmenize olanak tanır.

 Paylaşılan notlara, web sayfalarına ve uygulamalara tek tuş ile erişim sağlayarak Takımları özelleştirebilirsiniz. Kullanıcıların olduğu her yerden gerçek zamanlı olarak iş birliği yapmak için toplantıları ve çağrıları kullanabilirsiniz.

Microsoft Teams’ın bireysel ekiplerin iş senaryolarında kendi kendine organize olmalarını ve iş birliği yapmalarını nasıl sağladığına bakalım;

  • Ekipler, işleri halletmek için yakın çalışma içinde olan bir grup insanı bir araya getirmek üzere tasarlanmıştır. Ekipler, proje tabanlı çalışmalar (örn. bir ürünün pazara sunumu, dijital komuta merkezi oluşturma) için dinamik olabileceği gibi kuruluşunuzun şirket içi yapısını (Örn. departmanlar ve ofis konumları) yansıtacak şekilde sürekli de olabilir. Ekip kanalları arasındaki konuşmalar, dosyalar ve notlar yalnızca ekip üyeleri tarafından görülebilir.
    • Ekipler yalnızca davet edilen kullanıcılara özel ekip olmak üzere oluşturulabilir.
    • Takımlar herkese açık olmak üzere yaratılabilir ve organizasyondaki herkes katılabilir (5000 üyeye kadar).
  • Kanallar, belirli konular, projeler, disiplinler tarafından düzenlenen görüşmeleri organize etmek için bir ekip içindeki bölümlerdir. Ekibiniz için ne işe yararsa! Kanalda paylaştığınız dosyalar (Dosyalar sekmesinde) SharePoint’te saklanır. Ek bilgi için, SharePoint Online ve OneDrive for Business’ın Ekiplerle nasıl etkileşimde bulunduğuna bakabilirsiniz.
    • Takım kanalları, takımdaki herkesin açıkça konuşabileceği yerlerdir. Özel sohbetler yalnızca sohbetteki kişiler tarafından görülebilir (ve sohbette paylaştığınız dosyalar OneDrive İş’te saklanır).
    • Kanallar, ekip üyeleri için değerlerini artıran sekmeler, konektörler ve botlar içeren uygulamalarla genişletildiğinde en değerlidir.

Kaynak : https://docs.microsoft.com/en-us/MicrosoftTeams/teams-adoption-understand-teams-and-channels

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir