Microsoft Teams üzerinde kendi ekibinizi oluşturun (Tips and Tricks)

Microsoft Teams ekiplerin birlikte çalışmasını, projeler veya ortak ilgi alanları için getirilen kişi gruplarıdır. Ekiplere bağlı kanallar oluşturulur. Ekibin tamamı, kanallardaki görüşmeleri görebilir veya arayabilir. Görüşmelere katılabilir, önemli görüşmeleri beğenebilir veya kaydedebilir, mesajınızı görmesi için belirli kişilerden bahsedebilir ve hatta görüşmeye eklenen bir dosyayı düzenleyebilirsiniz. Özel ekipleri keşfedilebilir olduğunuzda arama sonuçlarında bu ekipler gösterilir ve Teams’deki genel ekiplerin yanı sıra ekip galerisindeki önerilen ekipler dahil edilir. Bu, kullanıcıların katılmak istedikleri özel ekipleri bulmasını kolaylaştırır. Kullanıcılar, bir takım sahibinin daha sonra onaylayabileceği veya reddedebileceği özel bir takıma katılma isteğinde bulunabilir.

Ekibinizin Microsoft Teams’i hızla kullanmaya başlamasını sağlamak için bir ekip oluşturup kişi ve kanal ekleyebilirsiniz.

Ekip oluşturma;

  1. Join or create a team (Ekip oluştur veya bir ekibe katıl) seçeneğini belirleyin. Burada kendi ekibinizi oluşturabilir veya mevcut ekipleri bulabilirsiniz.
  2. Yeni bir ekip oluşturmak için Ekip oluştur‘u seçin.
  3. Ekibe bir ad verin ve isterseniz kısa bir açıklama ekleyin.
  4. Varsayılan olarak ekibiniz Özel‘dir. Özel ekiplerde istediğiniz kişileri veya grupları ekibe sizin eklemeniz gerekir. Kuruluştaki herkesin ekibi bulup katılabilmesini istiyorsanız Genel‘i seçin.
  5. Üye ekleyin.

Kişileri, grupları ve hatta kişi gruplarının tamamını ekleyebilirsiniz.Kuruluşunuz dışından kişi eklemeniz gerekiyorsa, e-posta adreslerini kullanarak bu kişileri konuk olarak davet edin. Bu kişiler için de kolay bir görünen Ad ekleyebilirsiniz.

  1. Üye ekleme işlemini tamamladıktan sonra Ekle‘yi ve sonra Kapat‘ı seçin.

Not: Genel yöneticisiyseniz, kuruluşunuzdaki herkesi otomatik olarak ekleyen kuruluş genelinde bir ekip oluşturmayı düşünebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir